| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a întrebat:

Vreau si eu o reteta de prajitura, insa sa nu fie prea complicata, am ramas singura acasa si as vrea sa le fac o surpriza parintilor mei.

Multumesc anticipat >big grin

2 răspunsuri:
| Monica16 a răspuns:

Http://www.culinar.ro/....../dulciuri/ cauta ce iti place dar ai grija sa nu dai foc la casa

| sabiiina96 a răspuns:

Buna. Poti incerca niste clatite, sau o prajitura cu gem. E foarte simpla: amesteci cu mixerul o cana de zahar, cu 100ml ulei, si o cana de apa. Apoi adaugi o lingura de bicarbonat stins cu otet si 2, 5 caini faina. Mai adaugi 2linguri de gem (de care doresti), 2 linguri de cacao si niste esenta de rom. Pui in tava la foc potrivit la cuptor, si in aproximativ 30min este gata. big grin