| Feitan a întrebat:

Salut TPU, caut si eu o solutie de curatat sticla, geamuri (pentru parbriz in special), fara amoniac.
Caut pe google "FARA AMONIAC" si imi recomanda numai cu amoniac, si cele care nu au amoniac in titlu nu are nicaieri specificat continutul. Stiti vreuna pe care o folositi?
Stiu o solutie speciala fara amoniac dar e foarte scumpa.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce vrei fara amoniac?

| Feitan explică (pentru darrio2007):

Vreau sa aplic tratament hidrofob pe parbriz/luneta si geamuri laterale, si e specificat ca nu trebuie curatat cu amoniac inainte de aplicare.

| Catrice a răspuns:

Apa și spirt.

| alina2k18 a răspuns:

Frosch Bio Spiritus
E multi suprafete( de la ecrane Tv/smatphone la lemn si sticla, etc).
Caut o pe eMAG.

| NisipLaMare a răspuns (pentru alina2k18):

Spiritus arde kederul la masina si acelereaza degradarea gogule + plus ca pute infekt in interior dupa.
Foloseste lichid de parbriz pe baza de spirt sezon vara, iarna sau pentru insecte.

| UnknowManXD2000 a răspuns:

Du-te la in magazin auto prin localitatea ta si intreaba de o solutie pentru parbriz fara amoniac si poate gasesti ca pe internet am cautat si eu si n-am gasit

| Feitan explică (pentru UnknowManXD2000):

De gasit gasesc dar foarte scump, 50-100 de lei 500 ml e bataie de joc