| iuliana21 a întrebat:

Nu stiu cum sa sterg geamurile ptk sunt pline de var si nu se duce cu solutie de geamuri... of of.Imi puteti recomanda o solutie?

11 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Eu le-am curatat cu lame de barbierit, dar ai grija sa nu te tai apoi cu solutie pentru spalat geamuri si le-am sters cu laveta din bumbac care nu scamoseaza
poti dilua esenta de otet in apa in loc de solutie de spalat geamuri

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Varul normal cu otet, varul lavabil cu spalator pentru teflon (nu zgarie).

| mioara a răspuns:

Daca nu poti spargele si pune altele, am glumit stergete cu otet.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Daca poti sa le dai jos de la geam(daca sunt detasabile)le pui in cada si le lasi la inmuiat cateva ore, apoi merge usor. Daca nu cu o laveta le stergi mult, foarte greu iese.

| izh56 a răspuns:

Lama de cutter

| endofstory a răspuns:

Sunt murdare de var sau vopsea lavabila? daca e lavabila cu apa fierbinte cu detartrant da e de munca happy nu uita sa folosesti manusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e numai pe sticla cu spalatorul de sarma, ala de vase. din ala moale nu tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesc din experienta otet cu apa incearca si ai sa vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freaca mai bine

| greg a răspuns:

Cutitul sau shpacul sau cum se numeste, ala cu care dai zugraveala jos.Vezi ceva mai Tare, dar care sa nu zgarie.

| carlita_4462 a răspuns:

Cu otet