| gabriel11536 a întrebat:

Daca am un tricou alb dar cu putine dungi negre (adidas) pot sa-l bag la spalat cu clor daca e patat? Sau se albesc si dungile?

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Incearca cu vanish pe pata. Clorul va decolora dungile.

| gabriel11536 explică (pentru Lioana):

Am incercat si nu s-a luat
am inteles ca si bicarbonatu de sodiu e bun, sa incerc?

| gabriel11536 explică (pentru Lioana):

Are niste punctulete mici negre care nu stiu de unde le-am luat...Am aceeasi problema la 2 tricouri ambele adidas acelasi model.

| Lioana a răspuns (pentru gabriel11536):

Petele mici si negre pot fi pete de mucegai. Apar in conditii de umezeala. Gasesti aici ceva sfaturi. Poti incerca si bicarbonatul de sodiu.
https://www.blashine.ro/cum-scot-pata-de-mucegai/

| gabriel11536 explică (pentru Lioana):

Nu cred ca e mucegai ca le port destul de des si nici nu le am de mult si nici nu miros

| Alicezzz a răspuns:

Se vor face portocali dungile negre! Incearca cu vanish dar nu cu clor, plus clorul distruge tesåtura!