| Jigokunokishi a întrebat:

Bună! Am un tricou care este în dungi (alb negru) din vâscoză și am avut proasta inspirație să-l spăl cu un tricou roșu și dungile albe s-au făcut roz. Am mai spălat pe urmă de 2 ori tricoul, dar tot a rămas tenta roz pe dungile albe.
Cum aș putea scoate acele pete din alb fără să se decoloreze dungile negre?

Ador tricoul și chiar vreau să-l salvez. Ofer fundă!
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai ai cum sa il aduci la culoarea care era el original, il vei strica mai rau, singura solutie care există il porti acasa, sau il arunci, alta cale nu este, cumperi un tricou nou cum l ai avut pe ăsta ca mai gasesti in magazine nu era ăsta ultimul.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu cum naiba reusesc unii sa isi coloreze hainele ca la mine nu s-a intamplat niciodata si mereu le spal amestecate. Uita-te putin la temperatura apei ca daca e mai mult de 40 de grade, faci ciorba nu speli haine happy

| Mihai0101 a răspuns:

Inalbitor ace pui cam 50mm nu mai mult in apa si al lasi asa cam 6/8 ore si dupa il limpezesti ar trebui sa functioneze.

| DenisaNco a răspuns:

Nu speli niciodata hainele la mai mult de 30°, si in cazul in care sunt prea murdare dai la program lung, dar nu peste 30°, spala-l de mai multe ori cu haine albe.