| EuSuntAnonima a întrebat:

Salut, TPU. Este un concurs la noi la scoala de gastronomie, la care trebuie sa aducem o mancare- orice salata, desert. Puteti sa imi dati idei? Merci! Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Re_Ne_Ma_1989 a răspuns:

Incearca o "negresa"...e tare bunaaaaaa! Bafta si sa castigi!

4 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Salata verde cu seminte de floarea soarelui si zmeura(sau capsuni), zeama de lamaie, un praf de sare si ulei de masline.Fructele le lasi intregi.
Desert :cupcakes.Sau cumperi madelaine si le faci o glazura din 150 gr de zahar pudra si o lingura de zeama de lamaie sau portocala.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Crema de zahar ars! As manca mereu. Apoi mai poti incerca si un tiramisu dar fa un sirop din fructe, nu cu alcool ca, pana la urma te duci la scoala. Daca nu vrei nici una si nici alta, poti opta pentru niste clatite cu ciocolata si cu diferite sortimente de dulceata. Eu, cel putin, nu cunosc pe nimeni care sa nu manance clatite chiar daca sunt reci happy Sper ca ideile mele ti-au fost de folos. Succes la concurs!

| delia_6094 a răspuns:

Salam de biscuiti, lapte de pasare sau clatite americane! iti dau retetele daca imi dai funda!

| eduardnica a răspuns:

Trebuie sa faci clatite cam 9-10 si sa pui frisca pe deasupra si peste niste siropuri:fructe de padure, ciocolata(neaparat), vanilie, etc, funda?