| MeNoNヅ a întrebat:

Fratele meu mai mic are gastronomie (face mancare)! El e in clasa a V-a si chiar nu are nicio idee! Imi puteti sa-mi dati si mie cateva idei?

Răspuns Câştigător
| BCoMichael a răspuns:

Incearca sa-i sugerezi mancaruri "aranjabile" ex: oua umplute, salati, omleta cu garnituri "colorate"(legume) sau un platou cu mezeluri + lactate! Chestii usoare, fara a necesita cunoastere in materie de gastronomie (cantitate, timp, reteta) sau poate sa se inspire dintr-un site! Bafta mare! Funda?puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Ochiuri cu salam

| AndreeaFarasperante a răspuns:

Clatite sau inghetata

| NoobOrPro a răspuns:

Supe si ciorbe ar putea incerca si fratele tau sau prima lui paine, sau gogosi dar sunt prea simple

| Conanry99 a răspuns:

Asta vreau eu sa mananc acum dar daca vrei ceva simplu, sa faca grenvusti si sa le aseze frumos pe un platou cu mustar etc si salata de... ce vreti voi happy

| alex987 a răspuns:

Pai, uite asa: poate sa faca cereala cu lapte, salata cu fructe, salata verde, pizza(preferata mea), cartofi prajiti, paste, pui cu smantana, sarmale, supa cu galuste, bors cu ce vrea el..., mancarica cu ce vrea el... Funda?

| NoobOrPro a răspuns (pentru alex987):

Eu sunt in a VI-a, stiu sa fac astea pe derost, eu incerc sa fac ciorbe si supe