| Chiri23 a întrebat:

Buna tuturor, scriu aici deoarece ma simt neinteles si pierdut. As dori sa aud raspunsuri in special de la fete sa vad si din perspectiva lor problema.
Sunt impreuna cu o tipa de 6 luni, de o saptamana aproximativ am inceput sa o simt rece, a inceput sa raspunda urat, sa strige. Am incercat sa vorbesc cu ea foarte calm si intelegator (asta fiind si firea mea) insa imi lasa impresia ca nu-i pasa facand altceva in timp ce eu i spun ce ma deranjeaza si-i spun ca ma dor lucrurie pe care le face. Imi tot spune clasica replica ``fa ce vrei`` si mereu zi de zi e tot obosita, niciodata nu putem discuta aceste lucruri si sa gasim o solutie, ceea ce ma face sa cred ca nu i pasa si pentru ea nu conteaza nimic din toate astea.Totusi nu pot sa inteleg de ce ar continua sa faca lucrurile astea din moment ce i-am spus ca ma dor si ma ranesc. Cel putin eu as incerca sa vorbesc cu omul respectiv sau sa fiu sincer si sa-i spun direct ce se intampla pentru a nu-i provoca suferinta. Am incercat toate variantele de a vorbi cu ea, sa o intreb daca se intampla ceva in viata ei, daca are probleme sau altele, am fost mereu acolo pentru ea in orice situatie. As dori sa aud si din perspectiva unei fete, oare sa ma astept la despartire, ce sa mai incerc? Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alta, ca asta deja nu te mai place, nu te mai vrea si probabil are deja pe altul.

| AdioTPU a răspuns:

Este clar că această tipă nu se mai simte interesata sau atrasă de tine, că ar cam vrea să terminați și nu cred că i-ar părea rău dacă asta s-ar și întâmplă. Nu te mai suporta și de aceea se comporta așa.

| AndreeaWTS a răspuns:

Traducerea replicii "fă ce vrei" este "nu-mi mai pasă de tine".
Asta spune tot, nu cred că mai ai nevoie de alte explicații.

| Arakiss a răspuns:

I se rupe de tine, n-o mai interesezi, așteaptă probabil doar să fi tu cel care rupe relația. Altfel, oricum o va rupe ea.