| RecKinul a întrebat:

Nu sunt sigur dacă întrebarea se află în categoria potrivită. Doresc să-mi cumpăr o motocoasă de umăr de pe internet dar nu mă pricep. La toate motocoasele se pot accesa dispozitiv tip drujbă sau cultivator (prășitoare)?

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu toate motocoasele sunt multi-functionale.
Daca vrei ceva rezistent iti recomand makita (dar este mai scumpa): https://www.distributieutilaje.ro/......-1-cp.html

Sau altceva cu mult mai ieftin (dar nu stiu cat va merge): https://www.emag.ro/......DSGPCMBBM/

Sau alte variante: https://www.emag.ro/coase-electrice-motocoase/c?ref=bc

| lpavel a răspuns:

Nu prea te inteleg ce vrei sa zici dar un lucru e sigur: acea motocoasa o poti folosi numai si numai la taiatul gazonului, buruieni sau altele de acest tip!

| RecKinul explică (pentru lpavel):

Au apărut accesorii pentru motocoase tip drujba sau prășitoare.

| lpavel a răspuns (pentru RecKinul):

Da, au aparut dar motorul motocoasei nu este atat de puternica sa faca fata la alea, daca vrei s-o ai mai mult timp foloseste-o numai pentru ce este facuta!

| lpavel a răspuns (pentru RecKinul):

Alea sunt numai capetele ce vin montate pe motocoasa dar cu am mai zis depinde de tine cat vrei sa te tina acea motocoasa!
Cea pentru drujba mai merge dar numai daca o vei folosi la curatatul pomilor sau la alte lemne mai subtiri, in nici un caz NU este buna pentru taiatul lemnelor de foc! Adica va merge dar cat va merge? asta ramane sa vezi tu big grin

| lpavel a răspuns (pentru RecKinul):

PS: E ca si cum ai incepe sa ari cu un Jeep laughing Vei putea ara dar cat e cu semnul intrebarii... laughing

| DaniTDCI a răspuns:

Reckinule. iti recomand sa mergi in Dedeman/Bricostore etc si sa iti iei una de umar pe placul tau, bineinteles daca gasesti si o multifunctionala, nu iti lua dinaia ce o tii in mana, ia-ti cu ham ce o pui pe tine, de oarece e cam greu sa tii 5-6 kg in mana si sa tot dai stanga dreapta

| Andrei2019 a răspuns:

Daca vrei sa o ai mai mult de un an trebuie sa cumperi ceva bun Sthil de exemplu.
Costa de trei ori mai mult si se mai defecteaza si ele.
Doar pe carburator am dar cat pe o chinezarie noua.
Cat despre alte inventii gen drujba sau prasitoare las-o balta.
Cand o sa invatati ca tot ce este ieftin si vine din China sunt bani aruncati?