| Robert030 a întrebat:

Vreau sa imi fac un shake si sa pun si 2 albusuri pentru proteine. Intrebarea mea este: se vor face albusurile spuma?

Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Albusurile se fac spuma numai daca le bati pe ele singure, eventual cu un strop de sare. Daca le pui de la inceput laolalta cu celelalte ingrediente nu se fac spuma.

Daca vrei sa obtii ceva spumos, bate mai intai albusurile si, dupa ce se fac spuma, adauga restul ingredientelor.

4 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Daca le incorporezi nu fac spuma, doar daca le bati pe ele separat

| mariusflorin90 a răspuns:

Salut roby_3455 albusurile se fac spuma insa necesita stimulate cu mixerul ca sa se faca o spuma cat de cat dorita de tine :-D

| Aleeeee15 a răspuns:

Da,dar mai bine pune albusurile separat.Nu direct in shake.Prima data fa shake-ul cam ti-ai dorit. Apoi pune albusurile in blender si la sfarsit pune-le in shake. Pofta buna.

| ReDIoNuT a răspuns:

Albusurile daca le blendezi se fac spuma