| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

vreau sa ma mut in chirie in Craiova ca am niste probleme de familie si vreau sa ma angajez, am gasit o garsoniera frumoasa la 130 euro si este printr-o agentie Madliv platesc mai mult de 130 euro sau cum e,

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e prin agentie le platesti si lor un comision care e cam 50% din chirie si in general proprietarul mai cere o garantie in valoarea unei chirii

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru suntserios):

Am sunat si mi-a zis ca tb sa platesc 200 de euro pe luna! nu mi-a zis de vreun comison sa o garantie.

| neacsumihai2009 a răspuns:

In principiu e ori, jumatate din suma chiriei, ori e 100% din chirie
Depinde de agentie

Unele iti pot lua comision tie, altele nu

Vezi si tu conditiile

| neacsumihai2009 a răspuns (pentru Adrian_Paraschiv_1993):

Acolo spune 200 de euro, nu 130

Dar depinde de agentie, ce si cum practica comisioanele
Trebuie sa vorbesti cu agentul responsabil