| Bambi123 a întrebat:

Daca un apartament de la o agentie si de la o persoana ce trebuie sa platesc in plus in afara de chirie?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Expira te mai clar si poate intelegem ce vrei

| johnnny123 a răspuns:

Cum adică "de la o agenție și de la o persoană"?

Dacă ai cumpărat sau închiriat respectivul apartament prin intermediul unei agenții, va trebui să plătești comisionul agenției. De regulă acesta este între 2-3% din valoarea vânzării (dacă l-ai cumpărat), sau o jumătate de lună de chirie dacă l-ai închiriat.

În afară de asta, nu mai trebuie să plătești nimic în plus agenției.