| Sebastianjuan a întrebat:

Salutare. Am o pereche de blugi negri ( material blug ) si dupa ce i-a spalat maica-mea de 2-3 ori au inceput sa iasa dungi si pete albicioase pe ei, si ma exaspereaza. Mentionez ca i-a si calcat. Cum mama lor scap de ele, ca pantalonii sunt prea faini ca sa-i arunc. Sfaturi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pune 1 kg de dero cand ii speli si citeste eticheta pantalonilor. Unii nu sunt facuti pentru temperaturi inalte si daca ii mai combini cu dero iese dezastru. Nu te speria in cele mai multe cazuri totul se repara cu o clatire bine se tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii clatesti bine si ii speli doar cu detergent lichid.

| Savina23 a răspuns:

Ii mai speli inca o data si in apa de clatire se pune otet(regal)si scapi de petele albe.