Întrebare recomandată | Denisa314 a întrebat:

Buna am o pereche de blugi negri care intr-o zi i-am ars cu fierul de calcat adica are doare o pata maricica cafenie. Oare exista ceva sa pot colora sa fie negri. (Mentionez ca sunt blugii mei preferati si imi este jale sa ii arunc).

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Există în comerț, la mercerie niște imprimeuri foarte frumoase, pentru copii, cu diferite tematici și culori (fluturași, flori, inimioare, catelusi etc) care conțin pe verso un lipici special. Cam așa arată: http://i.imgur.com/jXhRSRM.jpg, însă, în comerț, găsești mult mai frumoase.
Alegi modelul dorit, și îl aplici pe locul decolorat al blugilor, apoi așezi fierul de călcat (încălzit), deasupra, pentru a se lipi. Ori, îl coși, ca să nu repeți greșeala dinainte.
Tu alegi modelul și nuanța dorită, te costă aprox. 4-8 lei/buc., în functie de mărimea aleasă. Și așa, poți să te bucuri în continuare de blugii preferati, fara a mai fi nevoie să-i vopsesti.

2 răspunsuri:
| DeepInDarkness a răspuns:

Nu prea ai ce sa le faci. Fa-i scurti daca poti

| AndreeaANA11 a răspuns:

Pai ai putea sa ii pastrezi, dar se le schimbi "look-ul". Ai nevoie de niste lacuri si le poti face niste efecte iesite din comun.

Sper ca te-am ajutat. :*