| Sandu3 a întrebat:

Stie cineva cat poate pastra un termos o bautura calda? Cate ore ma pot baza pe un termos"ca-si face treaba"? Stie cineva vreun raspuns cat mai aproape de adevar si nu bazat pe supozitii?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu stim. Iti dai seama ca un termos de 300 lei isi face treaba altfel decat unul de 3 lei.

Iti dai seama ca daca il tii la 40 grade sau la 10 grade isi face altfel treaba.

| Radu284 a răspuns:

Depinde de termos. Un termos bun poate pastra un lichid fierbinte si zile intregi. Ma rog, depinde si de diferenta de temepratura intre continutu termosului si temperatura exterioara. Cu cat e mai mare, cu atat se raceste mai repede.

Si mai conteaza si volumul de lichid, cu cat e mai mult, cu atat ramane cald mai mult.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, acest termos te poate tine 2 zile
http://www.emag.ro/......DD9QYMBBM/