| anonim_4396 a întrebat:

Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?

Răspuns Câştigător
| Hypathia a răspuns:

Termosul nu trebuie să știe când e vară și când e iarnă, ci să păstreze substanța din interior la temperatura pe care o avea în momentul în care a fost introdusă. Adică, dacă pui ceva rece să rămână rece, dacă pui ceva cald să rămână cald. Baftă!

36 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Era un banc asta...

| anonim_4396 explică (pentru waXonwaXoff):

Exact,dar se pare ca unii ca @KodrutZ si altii, nu au simțul umorului prea dezvoltat, sau nu-l au deloc... trist...

| Ciprian a răspuns:

De acord cu ginger

| Libelle a răspuns:

Tu nu stiai ca termosul are ochi?
:Othinking

| FreakyFred a răspuns:

Oameni buni nu stiti nimic laughing se numeste "instinctul termosului", un fel de al 6-lea simt rolling on the floor apropo, tu de unde stii cand e vara si cand e iarna? daca iti zic ca acum suntem in plina vara ma crezi? laughing

| FreakyFred a răspuns:

@xXAlexXx imi pare sincer rau ca nu ai inteles ironia mea... se mai intampla. si nu vreau sa te chinui. te rog, nu scrie un roman, nu vreau sa spargi topurile celor mai bine vandute carti din istoria literaturii laughing (acum sper ca ai inteles gluma, da?)

| MidnightLady a răspuns:

Asta n-o mai stiam! Eu credeam ca o pastreaza la temperatura la care ai pus-o. Bine ca mi-ai zis, ca aveam de facut un drum mai lung si ma gandeam sa-mi umplu termosul cu vodka de la frigider. Da' daca mi-o incalzeste, nu-mi convine. sad

| analia0103 a răspuns:

Pentru ca daca bagi in termos ceva rece asa il tine si daca bagi ceva cald il tine tot cald indiferent daca e vara sau iarna...

| soupflood123 a răspuns:

Påi, întelegi tu... termosul presupune cå atunci când påstrezi lichide reci în el, este varå; iar când pui båuturi calde în el, acelasi termos bånuieste cå este iarnå.

| Lseparatio a răspuns:

Asta chiar e tare! Dar nu mai radeti atat. Omul nu stia si a intrebat. Toti invatam la un moment dat. happy

| anonim_4396 explică (pentru Lseparatio):

Știam eu că e cineva (tu) care mă înțelege, toți mă luați la jigniri, dacă știați așa de bine, vă puteați abține(mersi celor care nu m-au înjurat. Acum cand ma uit la întrebarea asta, și mie îmi vine sa râd...le mulțumesc celor care mi-au dar răspunsurile adecvate.

| Allix13 a răspuns:

Ba voi nu stiti nimic, el stie pentru ca guvernul a pus senzori de temperatura dar nu vreau sa ne spuna ca fura romii senzorii si ii vandlaughingrolling on the floor

| Kerli a răspuns:

Doar daca pui bautura rece o va pastra rece si doar daca pui bautura calda termosul o va pastra calda pentru ca are izolatie termica

| Kerli a răspuns:

O intrebare de genul a pus odata si fratemiu "ne unde stie caloriferul ca e frig?" rolling on the floor

| Kerli a răspuns:

@xXAlexXx tiam mai spus; termosul are izolatie termica

| Kerli a răspuns:

Sati explic mai bine
izolatie termica : propietatea de a pastra temperatura substantei constanta(aceeasi)

dar daca vrei sa raspund pe limba ta : TERMOSUL NU STIE CAND E VARA SI CAND E IARNA!
te-ai lamurit?
si ma cheama "ginger" nu "Ginger", adica ma chema big grin

| Kerli a răspuns:

*proprietate

| Kerli a răspuns:

Ai inteles acum?

| IrinaAniri a răspuns:

Termosul pastreaza temperatura lichidului de cand a fost introdusa

| CVE12 a răspuns:

Are calendar mahlaughing

| Simona369 a răspuns:

Deoarece peretii termosului sunt facuti dintr-un material care "izoleaza" temperatura, aceasta nu poate sa treaca prin el. Asta e fizica laughing

| DANU_4412 a răspuns:

Daca pui asa antrebari ori ai 5 ani ori ai retard mental tu ai ceva din astea 2? Daca pui un lichid an termos el pastreaza temperatura daca ai pus rece e rece daca ai pus cal ramane cald! Scz dar mai proasta intrebare ca asta n-am mai auzit!

| anonim_4396 explică (pentru DANU_4412):

La fel, "scuze dar mai prost raspuns ca asta n-am mai auzit!" și atât de jignitor... Ți-am zis eu ceva ție? Nu vreau să ajung să vă dau un clik pe RAPORTEAZĂ...

| DiamondShine a răspuns:

Intrebare de barajrolling on the floor

| Maryan14 a răspuns:

Ala ii termos de la chinezi fabricat in 2011 laughing

| rvdogaru a răspuns:

Intrebare: prostia doare?
nu stiu ca nu practicwinking

| anonim_4396 explică (pentru rvdogaru):

Păi n-am de unde să știu, pe cine întrebi? laughing

| rvdogaru a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe tine?laughing
da, pe tinelaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai mai, wyd4ever, noi, oamenii stim cand e vara sayu iarna, pentru. ca avem ochi si simtim cu pielea ( frigul, caldura), iar termosul nu are! Vrei un roman sa-ti scriu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai, eu stiam ce face un termos! V-am intrebat de unde stie termosul cand e vara si cand e iarna, ca vara sa pastreze bautura rece si iarna calda!

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai probleme psihice? Termosul izoleaza, la fel cum izolatia la bloc iti tine rece vara si cald iarna, nu "stie" decit sa izoleze, atita tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ginger, nu te lasi nu? e clar, stiam si eu! repet :
De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haha!rolling on the floor nu stiam...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda...acum sa aleg fundita

| dumitrache1000 a răspuns:

Cum o pui asa se pastreaza...dar chiar a fost amuzantalaughing.;