| WinMarkPublicChampion a întrebat:

Daca fac sala si iau proteine voi creste in masa musculara si voi putea slabi? pentru ca eu asa am auzit de la altcineva
Si daca renunt la ele se poate intampla ceva?

2 răspunsuri:
| LadyDee89 a răspuns:

Fara proteine si mai bine sa cresca masa musculara in timp, ca asa se va si pastra mai mult timp! De la proteine stiu ca nu slabesti, ci de la un stil sanatos de viata : mancat sanatos si sport! daca vrei sa si slabesti intra pe Facebook pe grupul : FIXUL care iti schimba viata! la mine functioneaza

| Culinar a răspuns:

Fara proteine nu cresti in masa musculara iar fara carbohidrati nu ai energie, deci trebuie combinate, mananca sanatos si atat cat iti trebuie! Intreaba la sala unde mergi, vezi ca-ti poti calcula nr. de grame de proteine si carbohidrati necesari zilnic in functie de greutatea ta.