| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste feluri de salate obisnuite si cum se prepara. Va multumesc.

5 răspunsuri:
| mola a răspuns:

Salata de morcovi.
Salata de varza rosie.
Salata de varza alba.
Salata de rosii.
Salata de castraveti.
Salata de frunze de varza.
Salata cu muraturi.

| Ex89 a răspuns:

Salata greceasca: rosi, castraveti, masline, branza feta (doar feta), ulei de masline daca ai, si mai poti sa pui si alte legume, varza.

| hamudi2009 a răspuns:

Deci se prepare asa o salata usoara: tai rosi castraveti putina ceapa pui un strop de otet tai rosile castraveti si ceapa in bucatele mici pui un strop de otet un pic de sare amesteci si tia iesit o salata usoara si sanatoasa