| iuliana21 a întrebat:

Stau la bloc nou nu am nici beci nici camara. unde o sa imi pot tine muraturile? cei care sunteti in situatia mea ce ati facut sau ce o sa faceti? multumesc

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ai un coltisor in balcon unde ai putea sa pui niste cutii de carton? Daca ai, atunci muraturile poti sa le pui in cutii de carton si sa le depozitezi in balcon.

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Balcon, daca ai. Daca nu, leaga un raftulet de geam (in afara) si tine-le acolo sau intr-un dulap in bucatarie ori debara. Eu tin in frigider cateva borcane si atat. Pe masura ce le consum, mai cumpar sau aduc de la ai mei.

| AvalohAlyn a răspuns:

In balcon, singura solutie.

| Parintele a răspuns:

In balcon..ca pe vremea lu Ceausescu.

| maryana5 a răspuns:

Pe balcon

| girlxx21 a răspuns:

La subsol nu aveti "camarute" amenajate? Eu le tin in garaj e singurul loc racoros unde le pot tine indiferent de anotimp. Pe balcon nu poti sa le ti mai ales vara...doar pe timp de iarna. Daca nu ai nici o solutie..amenajaza-ti intr-un dulap in bucatarie cum ar fi sub ghiuveta...

| ViVi a răspuns:

Deexemplu undeva rocos cum ar fi in bucatarie pe grei undeva intunecos unde nu-i soare si e gresie...in balcon un colt unde e retras unde nu bate soarele si e cat de cat racoros
o zi buna

| eewan a răspuns:

Buna.

Balcon se numeste raspunsul.

have a good day.

| gherghe_9739 a răspuns:

Oriunde in apartament, daca muraturile sunt preparate corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai beciul este apartamentul de sub tine. Si sub tine stau eu, deci poti aduce muraturile la mine. Nu-ti fa griji, voi avea si grija de ele si voi si spala borcanul sau butoiul de muraturi dupa ce-l golesc laughing

| RappK a răspuns:

Mami meu le tine in balconbig grin

| KiSS_4146 a răspuns:

Undeva cat mai racoros posibil

happy

| Deea_1936 a răspuns:

Le poti tine in casa dar intr-un loc in care este mai racoare (parere)

| fathma24 a răspuns:

Eram in aceesi situatie cand stateam la bloc si impreuna cu alti 2 vecini de palier am cumparat un dulap metalic ( fiset ) pe care l-am amplasat in camera de ghena ( era incuiata pe etajul nostru si noi singuri intretineam curatenia...asa ca era bec). Acum am scapat de "neplacerile" traiului la bloc... m-am mutat la curtehappy