| dulshe a întrebat:

Ce faceti voi cand va plictisiti? stau la bloc si aici e km plictiseala, voi ce faceti sa treaca?

Răspuns Câştigător
| bibitza a răspuns:

cand ma plictisesc ma pun sa invat ...ma plictisesc si mai mult si apoi adorm straight face si asa am scapat si de plictiseala big grin... dar de cateva zile stau pe TPU cand nu am c facebatting eyelashes. pup

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu citesc si uit de trecerea timpului.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mergi la o biblioteca, asculta muzicaa si cel mai important stai cu noi pe TPU.winking

mira
| mira a răspuns:

Nu lasa plictiseala sa te invinga. Ea se transforma in lene.Cultiva-ti un hobby.Imprieteneste-te cu tineri mai destepti decat tine ca sa ai de la cine invata.Inscrie-te la un curs.Vei intalni figuri noi si vei avea o preocupare interesanta. Exista un site Ikebana care te invata aranjarea florilor.Urmareste-l.Inscrie-te intr-un ong.Infiinteaza-ti un jurnal in care sa te confesezi. Mira

| alexa a răspuns:

Stau pe mess sau rasp pe TPUwinkinge chiar plcut si sincer aici nu ma plictisescbig grinbig grinbig grin
cred ca ar trebui sa iesi in parc cu prietenii mai ales ca acum se apropie vara...cu ei timpul trece mai repede si te si distreziwinking

| ioanaa a răspuns:

Ori stau pe TPU, ori citesc o carte ceva, daca e frumos, prefer sa ies sa ma plimb si de multe ori cand ma plictisesc, incep sa fac mancare si chiar dulciuri.

| Ben. a răspuns:

Ma uit la un meci, stau q voi d vorba, ma uit in decolteul lui bibitza, dau q culoare-n biblioteca.cobor,ma uit iar in decolteu, oftez ...si uite asa...

| Mo a răspuns:

E simplu:dresez furnici!

| DenissaDeea a răspuns:

Ies in oras, ma relaxez in parca, citesc, experimentez o prajitura, rasfoiesc lucruri interesant pe net etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Lorenada a răspuns:

Da ce se poate de facut oare? Iesi afara la soare, mai bei bere rece si maninci o inghetata.

| dinusinziana a răspuns:

Daca te plictisesti asa tare poti citi, poti asculta muzica. poti scrie poezii daca iti place. poti sa te plimbi prin parc cu cineva drag. poti merge in club, poti merge la picnic cu prietenii (ca tot e frumos afara) sau la padure.
Sau poti invata ceva noi.de exemplu sa canti la un instrument, sa inveti o alta limba straina.sau sa dansezi. sunt o multitudine de posibilitati.lasa-ti imaginatia sa zburde tongue Fa ce simti si ce iti place!

| AllenTJ a răspuns:

Ies cu prieteni in pub

| sese a răspuns:

Mai un cinema, mai o carte, mai un NET...trebuie doar sa vrei

| Smackdown a răspuns:

Ma uit la filme porno chiar daca am sub 18 ani

| carmenzo a răspuns:

Ceva constructiv... yogalaughing, sport, tratamente naturiste in casa, net, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti raspunde la intrebari pe TPU sau poti pur si simplu sta si zabovi pana se iveste ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi din cutiuta ta happy, eu una ma simt intr-o cutie daca stau prea mult in casa.
Poti face multe lucruri, iesi cu prietenii la o terasa, gratar, film, teatru, stand-up comedy, parc, dans, tenis, inot, aerobic, muzeu, pregateste o seara a fetelor, sau o zi de uitat prin magazine, mai ales in cele mai micute si ascunse (nu mall-uri), poate iti gasesti ceva dragut la un pret super happy