| costis a întrebat:

Stiati ca la Selgros Iasi au introdus o noua reteta de carnati - carnatii din slanina?
Deh, are si maistru macelar nevoile lui... doar carnea mai are si alte intrebuintari. S-ar putea ca actionarii sa se intrebe de ce nu magazinul nu are vanzari.
Daca vor introduce si retetele "carne tocata din slanina" si "pasta de mici din slanina", pot sa inchida raionul de tocaturi.
Pana la noi ordine s-ar putea sa mai faca ceva variatiuni: "carnati din urechi ", " carnati din cozi si burti", "carnati din sorici si plamani" etc.

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Cine te opreste sa faci carnatii in gospodaria proprie?
Folosesti ce ingrediente vrei si iesi si mai ieftin.

| costis explică:

Vad ca si-au mai revenit, au fost niste sarje de sarbatori, insa usurel au revenit la reteta care contine si carne.

| costis explică:

Anul asta nu s-a mai repetat faza; au fost buni. Sper sa fie si intre 25-31 la fel.