Întrebare recomandată | slavoncesku a întrebat:

Stie cineva cum as putea inlocui proteinele din comert cu ceva la fel de bun dar preparat acasa?

Răspuns Câştigător
| B3ntea a răspuns:

Pune intr-un castron miere de albina de salcam,banane,portocale,lapte,oua si putina scortisoara pentru gust si amestecale bine,sunt foarte bogate in proteine, glucide, lipide, vitamine, calciu...tat tat tat...si are gust foarte bun, poti cauta pe google si vei gasi aceeasi reteta, eu am incercat-o si da rezultate!

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mult lapte!

| aditimus a răspuns:

Mananca naut, linte sau soia, au cele mai multe proteine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru aditimus):

Mai multe decat carne, branza, oua? Apuca-te de sah

| aditimus a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti frustrat imi cauti intrebarile la care raspund?

| pietrean a răspuns:

Peste,fructe mare,carne pui(fara pielita) si vita,oua(fierte moi),lactate(in special iaurt),spanac(atat in mancare cat si ca salata),sparanghel,varza Buruxelles, cartofi(fierti in coaja), fructe Goji, avocado, miere.

| IuliiMarie a răspuns:

Mananca naut, linte sau soia, au cele mai multe proteine!

| alsazaar a răspuns:

In primul rand daca iti place pestele incearca macroul deoarece nu e doar bogat in proteine omega 3 omega 6 etc. dar te ajuta sa si arzi grasimile si sa te definesti...mananca multe lactate, carne de pui fripta sau fiarta, si albusuri de ou...succeshappy

| flinstone1994 a răspuns:

Glutenul din cereale ( e tot o proteina) e foarte sanatos big grin

| SileVasile93 a răspuns:

Pune intr-un castron miere de albina de