| 12367800 a întrebat:

Cu ce pot inlocui proteinele (prafurile), va rog ceva sanatos?

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Cu mancare bogata in proteine si carbo, 4-5 mese pe zi cu carne(pui,rata,curcan,vita slaba,porc slaba,peste),oua,branza,soia si carbo(cartofi dulci,orez,fasole, linte, naut, mazare, paste etc.)

1 răspuns:
| FitMonkey a răspuns:

Proteinele le poti inlocui cu proteine.
daca nu vrei suplinet nutritiv (prafuri) atunci alimentatia ta trebuie sa contina carne,peste, oua, lapte toate astea contin proteine.
ai nevoie si de carbohidrati adica orez, cartofi, mazare. bft