| anonim_4396 a întrebat:

Stiti niste retete bune de bauturi? Prefer alcoolice, dar si cele nonalcoolice sunt bine venite! Imi trebuie pentru o petrecere.

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

50 ml votca+redbull sau cola.
50 ml irish cream, 1 pahar cola sau lapte, 1 lingura inghetata
ciocolata calda cu lichior bailey's si frunza de menta

| Wtf9000 a răspuns:

E mult mai simplu sa le cumperi.

| gabrielutzu a răspuns:

Dar totusi cele alcoolice sunt mai importante... te inteleg perfect.

| Ecaterina a răspuns:

Sherry Cobbler-

Ingrediente necesare

5-6 cl Sherry Oloroso
cateva picaturi de sirop de rodii
cateva picaturi de Orange Bitter
o lingura de zahar pudra sifon

Mod de preparare

Se dizolva, in paharul goblet mare, zaharul cu putin sifon, apoi se adauga doua linguri de gheata pisata, cateva cubulete de mere, pere, capsune, portocale si lamaie, alta gheata pisata si doza de sherry.

Se amesteca totul, se completeaza cu sifon, cu cele doua cirese rosii si cu picaturile de Orange Bitter.

Se orneaza si cu paie.

Un mod excelent de a consuma acest cocktail consta in a-l tine la frigider, fara sifon, cirese si Orange Bitter, care vor fi adaugate doar cu cateva clipe inainte de a-l servi.