| sushi a întrebat:

Stiu ca sushi este o mancare destul de sanatoasa si satioasa, dar, ca orice alt fel de mancare, poate ingrasa(luand in considerare ca este 80% orez). Cand considerati ca sushi ajunge sa ingrase? cand devine prea mult la o masa? (1 caserola? mai multe?)

2 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu este recomandat sa manaci prea mult sushi, tinand cont ca se prepara din peste crud (cel de apa dulce ) care este daunator consumat in exces. nu stiu cum il prepari tu dar o caserola mi se pare foarte mult cred ca nici japonezii nu consuma atat la o masa.

| eumi a răspuns:

Tu esti singura in masura care poate pastra un echilibru in toate.