| dydododostar a întrebat:

Aseara am fost la un restaurant unde mi-am pus resturile la pachet.Am auzit la stiri ca daca incalzesti caserola cu mancare la microunde elimina nu stiu ce virus care te poate afecta si poti face cancer.Ei bine eu nu am incalzit caserola, e posibil sa patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Multe mancaruri sunt modificate genetic, nimic nu mai e natural.
In ceea ce priveste problema ta, nu ai de ce sa-ti faci griji!
Cel mai eficient pentru microunde este sa folosesti bolul, asta sa stai fara griji!

2 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Pai ca sa-ti spun. Microundele in sine provoaca cancerul. Daca nu stii, microundele incalzesc in felul urmator: Moleculele de apa sunt agitate intre ele si produc o energie(caldura), ele isi modifica pozitia neavand cum sa revina in pozitia initiala(isi modifica formula moleculara). Organismul tau nu recunoaste apoi alimentul chiar daca tu ii simti gustul. De aici apar multe lucruri dar multi oameni trec cu vederea. Eu nu folosesc microunde, doar grill.

La stiri sunt numai prostii, la tembelizor nu vezi mai nimic util. Microundele nu elimina virusuri o.0 mai ales, cancerul nu e un virus, ca nu e raceala.

| simisweet a răspuns:

Nu n-ai ce sa patesti nu este niciun virus