| Mebutterfly a întrebat:

Sunt sigura ca pe aici se gasesc si persoane gurmande.
Astazi as vrea sa va rog sa ma ajutati cu niste retete usor de facut si totusi delicioase, bune, incat abia astepti sa le savurezi. Atata mancaruri cat si deserturi. Chiar si ceva inventat de voi si care este foarte bun! Cine are cea mai buna reteta primeste *FUNDITA*!

Răspuns Câştigător
| cevabun.ro a răspuns:

Hmmm. Cerere destul de dificila pentru ca fiecare e obisnuit cu un anumit tip de mancare. Unii prefera retetele traditionale, altii prefera retete moderne cu ingrediente noi (muguri de pin, condimente exotice etc). Pentru ca doresti mancaruri usor de preparat, iti recomandam sectiunea de retete rapide de pe site-ul nostru - http://www.cevabun.ro/categorie/retete/rapide/. Aici gasesti inclusiv retete video.

1 răspuns:
| Mirabell a răspuns:

Salata de pui cu migdale
1/2 cana maioneza
1 lingura zeama de lamaie
1/4 lingurita piper negru macinat
2 cani piet de pui la gratar, taiat in bucatele, presarat cu busuioc
1/2 cana migdale taiate marunt
1 telina mica tocata marunt

Intr-o tigaie, la foc mic se rumenesc usor migdalele.
Intr-un bol mediu, amesteca maioneza, zeama de lamaie si piperul negru.
Adauga pieptul de pui taiat in bucatele si telina.
GATA!