| EkaBuBu a întrebat:

Cine vrea funda sau vot sa raspunda la inrebaree!
Ma duc la casa de vacanta singura adica eu cu soara mea si as vrea sa gatesc mancaruri usor de facut si nu sofisticate. Ati putea sa imi dati retete sau siteuri cu mancaruri usoare de facu tputeti sa imi spuneti si deserturi. Dau funda la cel mai buuun!

5 răspunsuri:
| WhiteCat645 a răspuns:

Buna! Paste cu sos, cartofi prajiti cu piept de pui, salate. Pt. deserturi poti incerca: inghetata, o prajitura mai simpla, budinca. Funda?puppy dog eyes

| EkaBuBu explică (pentru WhiteCat645):

Dar vreau mancaruri mai complicate de atat daca poti sa ma ajuti nu vreau simplitati pentru ca pe astea stiu sa le factongue

| WhiteCat645 a răspuns (pentru EkaBuBu):

Da, dar uita-te putin la intrebarea ta:citez "usoare de facut". Daca vrei am si mai sofisticate: pentru. deserturi- Tiramissu
pt.pranz/cina- *Pui la cuptor cu portocale( e ciudat, dar sa stii ca e foarte buntongue), *Cartofi copti (dupa ca i-ai facut, ii poti pasa si manca(virgula) cu unt, putina sare si smantana dupa gust, *Pastrav la gratar cu lamaie.
Cam atat, stiu mult mai sofisticate, dar sunt de restaurant, in orice caz, daca mai ai nevoie de ceva poti sa-mi spui. Funda?puppy dog eyes

| patysuku a răspuns:

Cam ce iti place sa mananci? sau mai bine zis ce nu iti place? te pot ajuta cu multe retete, doar sa imi zici cam care sunt preferintele voastre

| EkaBuBu explică (pentru patysuku):

Absolut orice nu conteaza dar sa imi dai mancaruri mai usoare decat ciorba de perisorelaughing si mai grele decat cartofii prejiti sau chiar si supe ar fi frumos daca miai da retete de facuthappy