| Claudiu_6831 a întrebat:

Te poti imbata band cidru?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Cidrul are 5% alcool, cam cat o bere. e racoros, recomandat vara cu gheata dar daca apuci sa te imbeti din el a doua zi esti terminat de cap! naspa ca nu se gaseste si in Romania...

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cidru este la fel de tare ca si vinul fiind o bautura alcolizata din fructe. Deci, DA, te poti imbata la fel cum te imbeti si band vin. Un englez s-a imbolnavit band cidru zilnic si a facut hepatita alcoolica. El spune :"Acum vreau sa-mi recapat anii pe care i-am pierdut pe cand eram beat".
Probabil ca si cidrul desi e slab alcolizat intre (3-8 grade) daca bei mult sau mult timp... are acelasi efect ca si alta bautura alcoolica. Vezi mai jos amanunte
http://stiri.kappa.ro/......60775.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Cidrul este o bautura slab alcoolica (2.5 - 7%).
Deci daca bei destul de mult, ai toate sansele sa umbli pe trei carari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind o bautura fermentata, este posibil sa te... inveselesti, dar banuiesc ca trebui sa bei o cantitate cosiderabila!

| Daniela24 a răspuns:

Daca e mai fermentat asa...