| MAIA18 a întrebat:

Știe cineva cum să spăl colivia la papagal mare nimfa așa încât să nu mă mai muște? Iam spălat colivia și m-a muscat și mușcă mai tare de cât perușul a trebuit să pun mănuși în mâini să pot spala colivia.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-i drumul prin camera sau faci cum a zis flores.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce faci, îl îmbăiezi și pe el, odată cu colivia? Cum să nu se enerveze?! ))
Improvizează-i o 'căsuță', pentru câteva minute, până cureți/speli colivia.

| Andrei258 a răspuns:

Buna seara, da am am avut si eu papagali 4 serii si tin minte ca atunci cand ii curata mama colivia ii dadeamdrumul prin camera asa puteti face si dumneavoastra.

| MAIA18 explică (pentru Andrei258):

Si cum ii mai prind daca le dau drumul prin camera?

| Andrei258 a răspuns (pentru MAIA18):

Usor si cu grija