| MAIA18 a întrebat:

Am si eu un papagal femela nimfa, doar ce am cumparat-o.Am observat ca se cam scarpina cu ciocul pe pene peste tot, as vrea sa o spal, dar nu stiu cum sa procedez ca musca trebuie sa pun manusi groase in maini ca sa nu ma muste. Oare fac bine daca dau cu dusul pe ea? Nu raceste?

2 răspunsuri:
| blackwolf906 a răspuns:

Lol cum naiba sa o speli cu dusul raceste si cel mai probabil moare.Mai bine ii pui o cadita (nu prea mare ) care sa incapa in colivie cu apa calduta.

| 苹果汤 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti o sticluta cu pulverizator ca acelea de spalat geamuri iar asa nu trebuie sa te apropii nici foarte tare daca spui ca musca.