| DarkShina5566 a întrebat:

Tin dieta si ma gandeam ca e o idee buna sa mananc seara in loc de friptura si multe altele un iaurt Nutriday dar are cam multa grasime. Ce iaurturi ma sfatuiti sa mananc?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Intr-un final si de iaurturi te vei plictisii. Poti alege iaurturile light (au mentionat pe cutie), desi seara dupa ora 19 poti inlocui si cu un fruct, precum strugurii, piersici, nectarine, evitam merele pentru ca acestea iti vor fermenta in stomac si astfel apar gazele pe timpul noptii.

| Krmen14 a răspuns:

Eu mananc seara Iaurt Usurel de la Napolact are in jur de 27 de kcal pe 100 de grame nu mai stiu sigur big grin sper ca te'am ajutat

| raluca250 a răspuns:

Eu mananc iaurt cu 0% grasime de la mili [mili light se numeste] si pot sa zis ca ma simt si mai "fresh" decat sa fi mancat o friptura happy dar poti sa mananci si o salata cu dressing de iaurt [nu cumparat dim magazin pentru ca are foarte multe chimicale] si daca te intereseaza si laptele cel tnuva slim 0.5% grasime este cel mai bun [are "cutia" roz]

| Liquify a răspuns:

Daca vrei sa mananci iaurt in loc de friptura poti manca linistita orice fel de iaurt, deoarece te asigur ca indiferent de cate grasimi are iaurtul respectiv reduci semnificat numarul de calorii!
Poti incerca Tnuva Slim pentru dieta... dar chiar cred ca poti manca orice fel.

| Lylia a răspuns:

Hmmm...Ai grija cu iaurturile de la Danone pentru ca am auzit ca sunt periculoase. Mai bine mananca o salata de fructe, fructe proaspete etc. Dar daca neaparat vrei sa mananci seara iaurt, incearca de la Diamiwinking Eu nu stiu acum daca toate zvonurile sunt adevarate, dar asa am auzit. Bafta la dieta!

| pisicutza2000 a răspuns:

Ai pute sa iti rogi mama sa iti faca iaurturi in casa; pe mine m-au ajutat