| AlExAlExAnDrU a întrebat:

Am inceput o dieta! Mananc in fiecare dimineata un iaurt siplu de la nutriday si cate 3 mere si 1 banana pe zi.De dimineata mai iau si un supliment de vitamine minerale si microelemente! Ma ajuta sa cresc?

Răspuns Câştigător
| NotToday a răspuns:

Din cate stiu, bananele ingrasa... Iaurt-ul contine Calciu, care ajuta la crestere. Ti-as recomanda basketul daca tot vrei sa cresti tongue

5 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Dieta nu prea are treaba cu cresterea, pentru o dezvoltare sanatoasa nu trebuie sa refuzi aportul de vitamine, minerale, proteine, glucide si lipide. Iar suplimentele de vitamine nu ar mai fi necesare daca ai avea o nutritie sanatoasa. Cateva sfaturi despre suplimente gasesti aici: http://www.supermamici.ro/suplimente-alimentare-avem-nevoie-de-ele/ iar diverse articole despre o nutritie sanatoasa aici: http://www.supermamici.ro/sanatate/nutritie/

| LifeIsColour a răspuns:

happy Buna,tu pentru ce tii mai exact aceasta dieta? Pentru a slabi sau pentru a creste? Daca e pentru crestere,nu e suficient,mananca fructe,legume,tot ce contine calciu si vitamine inclusiv oua,branza si lactate. Bananele ingrasa,merele sunt bune deoarece au foarte multe vitamine si minerale iar cat despre vitamine,minerale si microelemente, sunt bune, te ajuta din toate punctele de vedere, sa memorezi, sa cresti doar ca ar trebui sa faci si niste sport.De exemplu, poti face baschet sau de ce nu, inot.Nu-ti fa griji daca vei face muschi, de obicei fetele evita sa mearga la inot fiindca fac muschi la maini si la picioare dar tu esti baiat deci gandeste-te, nu doar ca te va ajuta in procesul de crestere dar vei face si muschi, ceea ce te va face mai atragator in ochii fetelorwinking! Bye!

| Accero a răspuns:

Eu Zic ca nu te ajuta laughing. Adica eu mananc ce imi place, nu tin cont de nimica, fac sport si nu ma ingras, si am 16 ani 1m.80 75 kg happy

| AlExAlExAnDrU explică:

Fac volley de 2 ani

| anto1 a răspuns:

Eu zic ca nu e viata asta traieste si tu un pic.Mananca si tu un gratar un mic.