| anonim_4396 a întrebat:

Daca mananc doar iaurt toata saptamana, iaurt cu 0 % grasime,ma ingras? vreo 7, 8 iaurturi pe zi

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai sa poti face asta decat o perioada scurta de timp.Te vei satura de el.Si nu tine de foame.

| lpavel a răspuns:

Banuiesc ca in afara de iaurt mai mananci si altceva asa ca DA te vei ingrasa!
Ingrasarea nu tine numai de grasimile din alimente ci si de cantitatea pe care o consumi!

| aXy99 a răspuns:

Depinde de cate kcal contine un iaurt.

| Rakanishuu a răspuns:

Iaurtul ala cu 0% grasime, ori nu are 0% grasime, ori contine alte chestiute deloc naturale care iti zapacesc stomacul. Dar nu neaparat te ingrasi, pur si simplu ti-ai putea mentine greutatea. Dar acest lucru poate fi posibil si prin alte metode.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Nu face asta!
Mai bine, mananca normal si fa sport.
Inainte de micul-dejun, dupa miculdejun, inainte de pranz, dupa pranz, inainte de cina, dupa cina.

Dupa ce mananci, lasa o pauza de 3 ore.
Dupa 3 ore, faci sport.
happy

| 4psiho a răspuns:

După ce mănânci iaurt o săptămână-ntreagă s-ar putea să nu mai vrei ză-l vezi în fața ochilor.

| keepcalm99 a răspuns:

Daca mananci doar iaurturi e ok. Dar nimic altceva in rest. Dar parerea mea e ca nu e prea sanatos. Corpului ii trebuie atat proteine, lipide, glucide..blah blah blah. dar in proportii reduse.