| Eka7Lyzza a întrebat:

Hi! deci daca tin dieta asa:
ma trezesc:
8:00 mananc ciokolata, nu pot trai fara ealove struck si multe dulciuri.
12:00 mananc mancare. maxim 2 feli paine
16:00 mananc fructe.
19:00 fructe.
20:00 iaurt nutriday 0 % grasimi cu cereale fitness

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, ce faci tu este un haos. Nu mai combina cerealele cu lapte, ciocolata să fie un cubuleț la 3-4 zile, fructe și legume proaspete, supe cu puțină grăsime, carne de pui/curcan/pește să fie friptă (nu arsă) sau înăbușită, ceaiuri depurative, pâine integrală, miere de albine, lactate degresate, etc. și nu uita să faci și mișcare pentru a arde caloriile.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asa si? Care e intrebarea? Ca, mi se pare ca ai pierdut-o pe drum.
Daca e cea care cred eu, raspunsul e: da! Te vei ingrasa ca o scroafa daca nu poti renunta la dulciurile alea.

| comansorin a răspuns:

Bravo, vei ajunge 19 - 16 - 19, ve-i stabili un nou trand in a fi femeia fatala, pardon femeia fetala.

| Y3aaHH a răspuns:

Depinde de la om la om, de cata miscare faci, de ce fel de metabolism ai, etc...Nu te lua dupa toti. Daca vrei sa te mentii asa cum esti acum, dimineata poti manca dulciuri(iti vor asigura energie) dar sa nu exagerezi. Dupaia pe la pranz trebuie sa mananci mancare gatita(si dietetica, fara grasimi), dupa aia pe la ora 4 poti lua o gustare intre mese sau poti manca niste fructe, dupa aia pe la ora 7-8 poti sa mananci iar mancare(tot ceva dietetic, fara grasimi, ceva "soft") sau eventual o salata(daca nu vrei mancare). Dar iti zic, chestiile astea difera de la om la om, nu suntem roboti sa functionam toti la fel. unii poate nu pun grasime pe ei chiar daca mananca mult, altii poate pun, depinde. Daca vrei sa te mai ajut lasa-mi ID-ul tau de mess si mai vorbim happy Succeswinking

| heLLbound a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa mananci dimineata ciocolata si dulciuri, incearca sa le mananci mai tarziu un pic pentru ca dimineata iti trebuie vitamine, energie pentru intreaga zi, deci iti trebuie ceva mai sanatos.
Ceao