| ValentinValy1 a întrebat:

TPU am si eu o problema am facut un tarc la caine ii un apa mancare si vine sobolani si bea apa de la el cum pot scapa de ei mi-e frica sa nu fie otraviti etc sa ia cainele fro boala cv

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Pune de jur imprejurul tarcului cainelui care presupun ca e facut din plasa sau in orice caz ceva cu gauri cat sa intre sobolanii, niste panouri de tabla cam de 40-50 cm inaltime si nu o sa mai intre la el, da sa le ingropi si putin in pamant vreo 5cm.

3 răspunsuri:
| Țară111 a răspuns:

Bună, eu îți spun in primul rand să îți iei o pisică, așa mai scapă de șobolani sau poți să pui capcane pentru iei. Ps : eu îți recomand să nu le cumperi la șobolani grau sau ciocolata care îi ucid, că dacă ar pieri șobolani in țarcul câinelui, câinele i-ar putea mânca și îi fie rău să vomite sau in cel mai rău caz să moară. Eu așa am pățit cu o pisică,.

| ValentinValy1 explică (pentru Țară111):

Daca iau pisica o omoara cainele nu suporta pisici

| Țară111 a răspuns (pentru ValentinValy1):

Aaa, nu știam, pisica mea câteodată merge să stea cu câine meu Ciobanesc