| qieiqpalz a întrebat:

Un deodorant bun daca stie cineva? Eu folosesc nivea man si, si crema de aia si nici unul nu ma prea ajuta..adica miros urat cand transpir (hainele le spal cu o prostie de la ceva chestie ca avon, nu mi se pare prea bun)

Răspuns Câştigător
| voxis12 a răspuns:

Eu recomand ca să fii sigur Rexona Cobalt ( cum am zis si mai sus, e un deodorant solid ) și combinat cu puțin parfum pe la gât e perfect.

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Incearca "rexona cobalt dry"

| WhiteLife a răspuns:

Poti încerca piatra de alaun, îl găsești în supermarket sau DM. Nu conține aluminiu, ca deodorantele din comerț și omoară bacteriile care produc mirosul neplăcut (e unisex).

| voxis12 a răspuns:

Pentru un deodorant solid îți recomand Rexona, versiunea Cobalt. Miroase plăcut ( depinde de gust ) și stompează transpirația într-o oarecare măsură. Îl folosesc și nu simt multă transpirație ( precizez că și eu transpir o grămadă, dar când îl folosesc nu simt că transpir mai deloc ) și are și un miros plăcut după un timp. Iar ca deodorant spray îți recomand OldSpice Lasting Legend care are un miros dus spre natură, a niște flori, tufișuri frumos mirositoare. Transpiri puțin mai mult cu toate spray-urile, dar ai avantajul de a mirosi mai bine și uneori e mai bine dacă ai zone sensibile sub braț și nu ai voie să presezi prea tare.

| qieiqpalz explică (pentru voxis12):

Oirce si spray si crema sa zic asa doar sa isi faca treaba macar pana gat eu scoala (de la 8 la 13/14)

| voxis12 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Eu recomand ca să fii sigur Rexona Cobalt ( cum am zis si mai sus, e un deodorant solid ) și combinat cu puțin parfum pe la gât e perfect.

| Bya455 a răspuns:

Rexona