| oOXyXyOo a întrebat:

Am o mica problema la care nu gasesc rezolvare: Transpir foarte tare (sunt fata) si nu stiu ce sa ma mai fac. Folosesc deodorant dar degeaba. Chiar si dupa ce ma spal tot transpir si se vede foarte urat. Ceva sfaturi plsss.Cum sa fac sa nu mai transpir asa?

Răspuns Câştigător
| andreeastoica61 a răspuns:

Toate astea se intampla pentru ca hormonii tai incep sa "fiarba". Esti la varsta in care corpul trece prin schimbari. Nu ai ce sa faci. Ca sa eviti asta ai putea sa te speli de 5-6 ori pe zi, dar nu garantez ca va merge. Toate depind de corpul tau si structura acestuia.

1 răspuns:
| Roxii12 a răspuns:

Pai de multe ori depinde de alimentatie, stres...Alege doar deodorantele sau antiperspirantele cu grad maxim de protectie. Cel mai indicat este sa te dai ci deodorant seara, deoarece dimineata revine transpiratia si deodorantul nu poate patrunde in piele. Alege doar tricoauri din materiale usoare.