| Gustos.ro a întrebat:

Unde ati mancat cea mai buna mancare din viata voastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa :X mancarea facuta de mama nu se compara :X

84 răspunsuri:
| sidy a răspuns:

Pentru oricine, cea mai buna mancare este cea facuta de MAMA!
Daca va referiti la vreun local, atunci inainte de Sibiu, cum vii de la Alba Iulia, sunt niste bai, dincolo de calea ferata.Acolo este un restaurant cu mancare foarte gustoasa... Miercurea Sibiului.

daniela
| daniela a răspuns:

In Creta...

luciana
| luciana a răspuns:

Normal ca la mama, nici unde mancarea ca la mama, acasa nu e mai buna... s-au adeverit atatea si atatea zicatori, ca nu mai are rost sa agumentam acum de ce acasa la mama e cea mai buna mancarea! Lucien.

| cely a răspuns:

La mama acasa e cea mai buna mancare. Nicaieri nu am mancat mancare mai buna.

| JustMeFlory a răspuns:

Acasa la o prietena! Mama ei face o mancareee...yummy!

| matura a răspuns:

La mama, acasa.

| Sara2 a răspuns:

La cetate in cta are o pizza delicioasa e extrem de putin spus si am mancat si ciorba de burta o face exceptionala

| Dan a răspuns:

In Elvetia.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Waldorf din Catollica, Rimini.

prfml
| prfml a răspuns:

La bunica la tara happy

| florar a răspuns:

Monk Fryston Hotel. Yorkshire, England, printre altele, cel mai fain starter, inghtetata de mango pe gel de soc cu fructe, fara zahar, aromata, acrisoara.Adaug ca e un loc pentru cei cu venituri medii, nu pentru bogatasi, un meniu complet pentru o persoana cam 1000 000lei vechi, in conditiile in care salariul minim e de 600£ /luna; chiar si cei mai putini cuprinsi pot sa isi permita o cina de Craciun acolo.(25-30£)

| kathessa a răspuns:

Acasa la mama!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Mancarea facuta de mine...si KingBurger

| bluerose a răspuns:

Bunica mea gatea fantastic. Era basarabeanca si facea niste mancaruri specifice zonei. Delicioase!

| selef a răspuns:

La magazinul Real din Landshut.

| LuS[z] a răspuns:

La mama acasabig grin

| Crisu_8081 a răspuns:

La Brasov.Mancarea de la munte te satura si te ingrasa.Este yummy!

| Jonsdottir a răspuns:

La un restaurant gen "impinge tava" de la marehee hee

By Dy
Xo~Xo

| Ruxy a răspuns:

La mamica acasa happy

| eek a răspuns:

Acasa la mamabig grin

| viki a răspuns:

La bunica mea.big grin

| Gabry a răspuns:

La un restaurant de pe insula Corfu.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Cheile Gradistei big grinbig grin love struck mm ce bun love struck

| simina a răspuns:

Incredibil de bine se mananca la pensiunea "Casa Lucretia" din loc. Vama(Moldova), in Sibiu la "Taverna Taranului" (parca asa se chema), in Predeal la Casa Vanatorilor si "Casa muzicii" in Brasov. Fara nicio exagerare mancarea si serviciile sunt de vis si va rog sa ma credeti, sunt foarte pretentioasa.

| Livianananana a răspuns:

La pizzerie!

| Haydee a răspuns:

Pai eu mereu mananc mancaruri bunebig grin
Ca de nu, nu le-as mancalaughing
Dar una deosebita a fost miercuri la matusa meabig grin

| cappodonna a răspuns:

In Turcia. Au un bufet extraordinar si foarte variat... ce mai. e criminala mancarea la ei!

| marry a răspuns:

La mama acasahee hee

| cutie a răspuns:

La fast foodhee hee