| master77 a întrebat:

Vegetal in mod logic inseamna ca nu are treaba cu animalele si ca produsul este de post. Vad prin supermarket-uri produse care se considera de post dar care nu sunt: frisca vegetala cu proteina din lapte, pate din soia cu hidrolizat proteic(proteina animala), caşcaval "de post" din soia cu cazeina(extract din lapte) biscuiti cu albumina(extract din ou) etc. Daca vegetal nu inseamna "de post" atunci ce inseamna vegetal?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Produsele alea sunt facute doar ca sa-ti ia ochii. Normal ca nu sunt nici de post, daca ai citi ce zice in VT depost, ti-ai da singur seama.
Vegetal inseamna produs de plante. In semipreparatele din comert sunt bagate o gramada de porcarii produse sintetic, ceea ce face ca produsul respectiv sa nu mai fie nici vegetal, nici animal, ci artificial si, foarte posibil, extrem de nesanatos.
Vrei ceva de post?

| master77 explică (pentru Zenithf):

Ok mersi, asta era cuvantul care il cautam.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Iarba

| deliqventa13 a răspuns:

Vegetal inseamna doar cu verdeata(plante) sau de post asa cum ai spus tu