| madducu a întrebat:

Daca pe un pachet de biscuiti Cremita scrie asa:"Produs pe echipamente care proceseaza lapte, soia, ou etc", inseamna ca e de post sau nu?sad
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jannet a răspuns:

Din pacate nu prea e de post, pentru ca poate contine urme de ou, lapte etc.Acum trebuie sa te gandesti ca fabricile nu sterilizeaza echipamentele, asa ca cele mai sigure produse de patiserie de post sunt cele preparate in casa.

5 răspunsuri:
| Epurean a răspuns:

Teoretic nu e de post, pentru ca inseamna ca echipamentele alea cu,care s-a facut produsul lucreaza si cu lapte, ou, etc iar in cazul asta nu mai e de post pentru ca poate sa contina urme ale acelor produse

| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Pai din cate stiu lactatele nu sunt de post, nu-i asa?(laptele este din categoria lactatelor). Prin urmare nu e de post. Sper ca te-am ajutat:*.

| carliontzi a răspuns:

Nu e

| AngelMiley_8855 a răspuns:

Prost.

| vitalie195 a răspuns:

Nu