| Pitic a întrebat:

Vreau o reteta pentru spaghete si sa fie usor de facut, ca stau prost la capitolul gastronomie.

2 răspunsuri:
| mrnmarius a răspuns:

Pastele cu ton sunt bune si usor de facut: fierbi pastele in apa cu sare, le scurgi le dai deoparte, apoi pui o ceapa medie tocata marunt in tigaie o lasi sa se prajeasca in putin ulei, pui apoi o cutie de ton maruntit lasi vreo 2 minute la foc mic, apoi pui o cutie din aia mica de tabla de pasta de rosii si putin piper si condimente lasi vreo 5 minute, amesteci tot cu pastele si mananci! Eu mai pun si usturoi ca imi placebig grin Pofta mare