| N538961518 a întrebat:

Vreau sa mananc mai multe legume, ziceti-mi si mie niste retete din astea vegetariene.

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Usoare sau dificile? Salate de orice fel, ciuperci la cuptor sau pe gratar, dovlecei/vinete pane, dovlecei la cuptor umpluti cu legume, ghiveci de legume, supe si ciorbe. Sufleu de legume, piure de morcovi si cartofi.

daniela
| daniela a răspuns:

Cel mai usor faci o salata combinata cu rosii ceapa verde ridichii si catravete un pic de ulei de masline si condimente, apoi o tocanita de ciuperci (cipercile curatate, spala-te taiate julien un pic mai mare, puse in wok la foc mare, asezonate cu marar, condimente si putin suc de rosii... cam 10 min pe foc), sau legume sote (Se poate prepara din cartofi, carote, conopida, dovlecei, fasole verde, linte, mazare, morcovi, praz, sparanghel, telina, varza de Bruxelles.
Fiecare leguma se curata, se spala, se taie marunt si se fierbe. Apoi se scurge zeama, iar legumele se inabusa cu putin unt, se potrivesc din sare si se adauga verdeata tocata)

Bula
| Bula a răspuns:

Intra pe site-ul http://www.gustos.ro!
Vei gasi mii de retete, una mai gustoasa ca alta!