| HanszmR a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o cafea tare. Ce marca imi recomandati si care sunt cafelele voastre preferate?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Gustul cafelei e dat 25% de boabele de cafea și 75% de modul de preparare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cafea Jacobs!
Dar pentru cafea tare, daca nu ai o preferinta anume, conteza concetratia cafelei o lingurita cu varf si inca jumate la 150 ml apa!
o cafea adevarata nu are nevoie de zahar si nici lapte!

| FreddieM a răspuns:

Daca ai masina de facut espresso si daca esti un pasionat al gusturilor autentice, pentru,, un caffe corposo e cremoso" iti recomand carfeaua number one si anume, Lavazza". Pun pariu ca n-ai baut asa cafea buna de cand porti chiloti.
Naturalmente aici joaca un rol important si maestria cu care o prepari.
Daca esti novice si nu esti prea pretentios fa-ti un ness poate iesi mai castigat.

Răspuns utilizator avertizat