| UmbraDeVulpe a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o cafea care cica e cea mai tare cafea din lume dar imi este cam frica, sincer... sau nu ar trebui sa imi fie daca si cafelele pe care le beau eu sunt destul de tari si nu am absolut nici o treaba din cauza lor? Si pot sa beau atunci si cafea din asta care e cea mai tare numai sa am grija cat beau sau cum? Si cam cat ar fi bine sa consum in cazul in care imi voi cumpara?

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De care cafea ai auzit tu ca e cea mai tare din lume?
Cam toate sunt tari, in functie de câtă cafea pui la cantitatea de apă.

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca am baut eu romul cel mai tare (rom-alcool), crezi ca ma sperie o cafea chiar daca isi zice death wish? laughing
daca esti un pusti/pustoaica eu zic sa stai departe de cea mai tare cafea!
unde gasesc cea mai tare cafea ca sa beau una sa vedem este cum se zice?
ca de marketing de asta...am mai auzit

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu cumpara, ca-i cea mai scumpa din lume si nu merita sa dai atata banet pe o cafea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cică care e acea cafea?

| dullcat a răspuns:

Daca ai probleme cu inima mai ok este nu cumperi nimic.Presupun ca este si foarte scumpa.Cred ca exista prioritati mai importante pentru banii tai, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Doar una? Mai jos ziceai de cateva pe zi.
Cred ca te poti rasfata cu din astea cand ai o situatie financiara buna.Deocamdata tu mai ai pana acolo si nici nu prea are sens sa te obisnuiesti cu cafea tare ca apoi astea comune la 30-50 de lei kg sa ti se para apa de ploaie.laughing

| lpavel a răspuns:

Pai raspunsul corect ar fi sa nu bei deloc! cafeaua nu difera prea mult de tigari sau alcol... deci cat ar trebui? Cat mai putin sau deloc!
Da stiu ca ai auzit de multe ori cum ca cafeaua ar fi sanatoasa bla bla bla DAR la fel ai auzit si alcolisti sa zica ca alcolul e sanatos daca o bei cu masura, ceea ce nu e! cam asa e si cu cafeaua!
Si apropo de cea mai tare cafea din lume: am vazut un film pe Youtube in care zice ca acea cafea e facuta din rahatul unei anumite specii de animale! Adica mai exact acel animal mananca boabele de cafea iar dupa ce le elimina prin excretie (cacare) ei le aduna le usuca si apoi le pun la vanzare pentru o suma mare!
Asta ca sa stii ce bei laughing

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai eu nu cunosc cafelele ca nu consum dar asta am vazut pe Youtube! deci atunci stii si tu ce bei... laughing

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai e simplu: bei o ceasca ca de obicei cum o faci cu celelalte cafele apoi esti atent la corpul tau daca simti ca ceva nu e ok, iar daca e ok mai consumi si alte zile daca nu atunci nu!
Oricum chiar daca nu vei simtii nimic pentru ca corpul tau este obisnuit cu cafeaua si se pare ca esti dependent de cafea asa ca cel mai probabil nu vei simtii nimic DAR daca tii la sanatatea ta nu consuma mai mult de 2 cafele pe zi!
Acum poate nu vei simtii nimic dar daca continui asa in 10 ani vei simtii dar va fi prea tarziu...

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai cat ai baut pana acum din asta bei jumatate dar chiar si asa trebuie sa fi atent la corpul tau daca nu iti trimite semnale ca nu e ok...

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Corect! dar nu mai mult decat de 2 ori pe zi a cate 50ml!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai daca pana acum a fost 100ml de acum vei bea 50ml!
Iar daca pana acum ai baut 3-4 cafele din asta nu bei mai mult de 2 dar a cate 50ml.

Răspuns utilizator avertizat
| Numeni a răspuns:

Io care am băut cafea la 11 ani