| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi cumpar o tableta ce imi recomandati? ce marca este mai buna? multumesc mult

3 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! SAMSUNG, clar!
Adica pe siteurile care te uiti tu (Probebil eMAG), sunt numai Samsunguri, Allviewuri si iPaduri...
Prefer Samsung peste iPAD!
Pai uite aici variante de Samsung :
Ieftine
Tab2 7" - 1000Ron
Tab2 10" - 1500Ron
Scumpe - HighEnd
NOTE - 2200Ron

Si mai e si ASUS! Si..am uitat de ea, ai dreptate.Dar eu sincer zic ca este la acelasi nivel cu Samsung, daca nu mai sus!
Ieftine
-Google Nexus7 - Ador tableta aia! Este QUAD-CORE si este doar 1000Ron! Cu siguranta este peste Tab2, deci daca alegi intre astea, Nexus 7!
-Asus EEE Pad Transformer TF300T - nu prea stiu multe despre asta, dar este super buna pentru pret si intrece Tab2 10"! - 1500Ron
-Scumpe - HighEnd
-Asus Transformer Infinity TF700T - Asta este, dupa cum probabil ti-ai dat seama, de nivelul lui Note. Doar ca mie mi se pare mai buna. O sa te distrug daca le compar, pentru ca o sa dureze o ora sa citesti raspunsul laughing
Si ultima ar fi PadFone2 Station
Tableta asta este foarte ciudata, pentru ca are telefon inauntru..deci daca vrei si tableta si telefon, asta e! Este 3200Ron, si eu o ador, desi nu prea o inteleg.
Nu pot sa iti pun aici si Windows-urile, pentru ca este prea complicat!
Deci nu stiu ce as alege intre Samsung si Asus! Desi toata lumea zice ca Samsung este mai bun..Totusi, nu prea mi-ar veni sa dau mai multi bani pentru ceva ce pe hartie este mai prost! Dar daca ai de ales intre Note 10.1" si Asus TF700T, iti recomand Note-ul! Pur si simplu telefoanele Note sunt geniale!
Daca ai de ales Intre Tab2 7" si Nexus 7, Clar nexus7. Nu se compara la nimic!

Sper ca te-am ajutat!

| relian a răspuns:

Da asa este Apple sau Samsung dar Samsung nu din Romania ca acolo se aduc numai stifturi.Cauta sa cumperi calculatoare de pe undeva de afara.Am vazut in Romania se aduc toate rebuturile si toate componentele masluite si asa mai departe.E de groaza cum de se accepta asa ceva.Se pare Romania a ajuns tara tuturor stifturilor, rebuturilor si copiilor.Stiu ca oamenii nu au bani dar daca stai si te gindesti pina la urma iesi mai scump cumparind o copie sau mai stiu eu ce piese, componente masluite sau facute stiu si eu prin ce sopron din china sau jungla, decit daca ai fi cumparat ceva original.Dar acum na fiecare cumpara ce poate ce vrea.Asa ca e mai bine sa cumperi o tableta Apple dar originala sa fie nu copie sau ce se mai gaseste pe acolo.

| carla2013 a răspuns:

Eu as recomanda Samsung sau Apple.