| LaviniuA a întrebat:

WC-ul ma cam enerveaza de la o vreme. Credeam ca daca pun odorizant nu o sa se mai depuna calcar.
I-am pus odorizant de o luna si degeaba.

Nu e nicio diferenta. Arata la fel.

I-am pus si odorizant cu bilute ca am crezut ca-i mai bun sad

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calcarul se curata foarte bine cu OTET.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca depinde enorm si de cat de dura este apa, nu neaparat de produsele destinate parfumarii. Apoi, vasul de toaleta trebuie oricum spalat si dezinfectat bine macar la doua saptamani, ca sa previi depunerile.

| relian a răspuns:

laughing ce legatura are odorizantul cu depunderile de calcar ce spui laughing esti tare de tot.
Nu mai scrie astea, fa bine si sterge, ca te rid unia pe aici laughing
Odorizant, ce inseamna asta? Adica puternic mirositor, acel produs este pentru a parfuma acolo, sa nu mai puta laughing nu are nici o legatura cu depunerile de calcar.
Pt alea, saptaminal trebuie sa speli acel vas sau cum ii zice cu peria, vezi ca sunt la vinzare asa ceva, perii de astea cu care speli vasul de WC ce spui.

Si alea de se pun, sau se agata acolo, produsele alea peste care treace apa, tot pentru miros sunt, nu sa spele tie vasul ala.

Dar tu nu citesti, sau nu stii ce inseamna unele cuvinte? Cauta si tu inainte sa intrebi ceva, ce inseamna un cuvint anume, sau in cazul de fata Odorizant, apoi ai fi aflat singura, fara sa mai intrebi.

Acele perii de care eu zic, nu-s vindute ca dai tu cu parfum si gata sa curatat, alea se vind pentru ca altceva nu curata mai bine ca peria.

Lasa vasul ala in pace, nu-i el de vina pentru ca tu nu stii ce sa-i faci laughing

| LaviniuA explică (pentru relian):

Imi pare rau ca te contrazic, dar citez dintr-o reclama la odorizant:
"Peak WC curata si igienizeaza perfect, iar petalele de gel raspandesc un parfum intens"
https://www.youtube.com/watch?v=6bqvi_rzDmg

Stiu ca mai sunt si perii, dar astea nu sunt pentru doamne.

| relian a răspuns (pentru LaviniuA):

Aia este reclama ieftina, curata si igienizeaza, aia e pistol cu apa, nu face asa ceva.Parfum intens, ala da, aia e singura chestiew ce o face.Ai vazut si tu singura.
Daca peria nu-i pentru doamne, atunci plateste pe cineva si face curatenie, sa fii doamna laughing

| gabicoo a răspuns:

Detartrant Nufărul.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Bietul? ce o fi făcut la Dumnezeu să fie atât de mult chinuit! Mai lasă toaleta să respire, mai oprește-te cu atâtea chimicale, căci până la urmă poți risca să mergi la doctor pentru o frumoasă alergie și mâncărime jos. Și nu cred că va fi prea plăcută chestia aia.
Este un fenomen natural de depunere, care există pe orice obiect casnic care intră în contact cu apa, iar apa stă.
Folosește oțet, folosește praf de curățare, dar oprește-te din a mai folosi excesiv toate produsele de curățenie ale toaletei!

| ValentinMihai78 a răspuns:

Iar dacă ai probleme cu nervii, aceștia se tratează la medicul specialist psihiatru, căci dezvolți obsesii și nu este bine așa ceva!

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Pune-i Domestos

| nevermind1234 a răspuns:

Încearcă si capsulele care se pun in vasul de apă de la toaletă (nu stiu cum se numește). Nu sunt 100% eficiente, dar fac o diferență. Dar verifică sa si specifice ca sunt anticalcar.

| ProExpert12 a răspuns:

O sa vina Skidibi toilet la tine dacă se întâmplă asta