| Beyourself1245 a întrebat:

De ceva timp (2 ani) ma confrunt cu o usoara depresie si Anxietate. Am ignorat, nu am spus nimanui, iar acum o luna a inceput sa se agraveze, adică plângeam mereu fara motiv si eram vulgar cu parintii. M-am dus la psiholog si mi-a prescris urgent Serlift. Toate bune si frumoase la inceput dar dupa am recazut si acum ma simt si mai rau. Nu ma pot concentra, sa memorez ceva, uit repede chestii, aseara am crezut ca aveam bratara pe mana si credeam ca am pierdut-o cand de fapt ea era acasă, pentru permis nu pot sa invăț, n-am nicio motivatie, mai tot timpul' lenevesc. Parintii mei si Bunicii (in afară de Tata) sunt prea protectivi lumee. Adica imi zic ce sa fac, ce sa nu fac, ce sa-mi cumpar, ce sa nu-mi cumpar, cu cine sa ma duc si așa mai departe. Deci ii urasc, am 18 ani fara 14 zile in pana mea de viata, serios acum. Ei zic dar tot ca mine fac anyway. Si ma enerveaza ca nu ma prea sustin moral si fizic. Tata e altfel, ma lasa sa fac si sa ma duc unde vreau. Păreri despre ambele subiecte? Saptamana asta ma duc sa ma internez ca nu mai suport, simt ca cedez. *Apropo*
Depresia si Anxietatea imi dau un sentiment de neliniste, gen am o frica de oameni si nu stiu cum sa ma exprim mai bine si am si frica aceasta de exprimare.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, interneaza-te mai mult.

| Beyourself1245 explică (pentru anonim_4396):

Wow, m-ai lămurit. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Beyourself1245):

Te-ai plans si ti-ai dat singur solutia, nu?
Ti-o sustin. E chiar cea mai buna.

| Beyourself1245 explică (pentru anonim_4396):

Nu m-am plâns, doar v-am cerut părerea, ok?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Beyourself1245):

Ok, ne-ai relatat cazul tau major de depresie sau ce o fi.
Chiar ai nevoie de specialisti, nu de voci anonime de pe net, aflate mult sub competenta necesara.