| anonim_4396 a întrebat:

Adopt catel mascul sau femela rasa rottweiler sau pitbull, sunt un iubitor de animale foarte mare si mi-as dori tare mult. pretul maxim pe care il pot oferi este 100 de ron. Rog Seriozitate!

Răspuns Câştigător
| AlexTroll a răspuns:

Salut din pacate nu cunosc pe nimeni DAR iti recomand un site se numeste mercador.ro dai click si apoi iti alegi judetul, dai la categori la animale apoi sun animale este caini iti va aprea o casuta unde poti sa-ti alegi rasa si pret sunt si gratis, si le platesti. vezi tu.BAFTA! happy

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ori adopti ori il cumperi. Cu 100 lei o rasa ce doresti cam rar sa iti accepte acea suma, e mai scumpa rasa. Tin minte ca un prieten vroia sa-mi dea un pui rotwailler fara bani, dar am refuzat... imi place ca rasa, dar acum am auzit tot felul de vorbe ca e periculoasa, sunt caini de lupta... asa ca mai bine fara. Si eu iubesc animalutele, dar as sari peste cele 2 rase de tine mentionate, prefer un labrador, golden retriever, bichon, husky

| TooToooo a răspuns (pentru MihaelaDart):

Si adopt si cumpar. Da sunt foarte periculosii, ei sunt caini sportivi, de paza si lupta. Tocmai de aia imi si plac. Si in legatura cu pretul doar atat ma tine bugetul sa dau pe un catel.

| MihaelaDart a răspuns (pentru TooToooo):

Du-te pe la petshop-uri si intreaba sau uita-te pe la anunturile care sunt, poate ai noroc sa adopti, asa cum am avut eu norocul sa gasesc pe cineva in Romania sa adopt o birmaneza pura alba.

| TooToooo a răspuns (pentru MihaelaDart):

O sa incerc peste tot sa vad pe unde gasesc.

| Mitsuu a răspuns:

Iti sugerez sa nu cumperi de pe net, majoritatea nu au toate vaccinurile facute sau sunt extrem de bolnavi. De exemplu, unchiul unei prietene si-a luat un catel extrem de dragut de pe net, dar dupa cateva saptamani a murit. sad Mai bine incerci la un adapost. Sunt si gratis si o sa ai si satisfactia ca ai salvat un mic sufletel. :X:X puppy dog eyes

| Flynn2001 a răspuns:

Tu vrei sa cumperi un caine cu 100 de lei?! E totusi de rasa! Costa cel putin 250 euro! Nu te gandesti si la munca stapanului cainelui?

| evelin33 a răspuns:

100 de RON? Atat va trebui sa cheltuiesti ( cand e mic) doar pe mancarea pe o saptamana-doua. Cum te vei descurca cu vaccinuri, jucarii, vitamine, consultatii la veterinar si alte aspecte? Sa ai un caine e costisitor! Mai bine nu-ti lua daca nu ii poti oferi tot ce are nevoie. Nu fi egoist!

| DragosRottweiler98 a răspuns:

Cauta pe okazii.ro
Sa nu crezi de la nimeni rottweilerul se va intoarce impotriva ta.Ori ce ai face nul jigni sau bate caci atunci la varsta de 7ani te va musca.