| anonim_4396 a întrebat:

Ajutorrr, daca vreau sa cumpar ceva de pe ebay de vreo 30 de lei, platesc ceva taxe vamale, va rog!

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Tot ce e sub 200 LEI plătești transportul curierului sau alte taxe vamale.

| ziftode a răspuns:

45eu din cate stiu eu e limita peste care platesti taxe vamale
dar o sa te coste transportul cat cuprinde mult mai mult decat aia 30lei

| Cosmin_Ivancencu_1990 a răspuns:

Daca un produs e sub 10 euro nu platesti absolut nicio taxa vamala dar daca e intre 10 euro - 150 euro platesti TVA-ul de 60% din pret pentru a intra coletul in tara si de la peste 150 euro in sus platesti taxa vamala si TVA-ul acela de 60% din pretul coletului! Deci dupa cate vad nu o sa platesti nici taxa vamala nici TVA caci 30 lei = 6 euro si un pic! Sper ca te-am ajutat! Funda? happy